Információ

Az 1878-ban alapított magángimnázium utóda a Dózsa György Gimnázium és Táncművészeti Szakközépiskola Rákospalota csendes, jó levegőjű zöldövezetében, parkosított környezetben található. A gimnázium könnyen és jól megközelíthető Újpestről a 96-os, 104-es, 170-es, 196-os és 196A-s, a Bosnyák térről a 124-es és 125-ös, az Örs Vezér térről a 231-es, Káposztásmegyerről a 296-os, továbbá a város belső kerületeiből az 5-ös, 25-ös és 225-ös autóbuszokkal. Iskolánk a XV. kerület legrégebbi középfokú oktatási intézménye, mely a 2008/2009-es tanévben ünnepelte fennállásának 130. évfordulóját.

Jelenleg 9 hatévfolyamos, 9 ötévfolyamos és 8 négyévfolyamos osztályunk van. Kilencedik évfolyamban indítunk táncművészeti szakközépiskolai csoportot.
Tanulóinknak lehetőségük van az ECDL vizsga letételére.
Támogatjuk a nyelvvizsga és a jogosítvány megszerzését is.
A gimnázium tíz tárgyból biztosít diákjainak emelt szintű érettségi felkészítést.

Tanórán kívüli lehetőségek: délután különböző szakkörök és szabadidős programok állnak diákjaink rendelkezésére. Működik rajz-szakkör, dráma-kör, énekkar, természetjáró-kör. Az iskolai DSE keretében sokféle sportolási lehetőség van. Télen sítúrát szerveznek tanáraink. Vízitúra szakosztályunk minden nyáron 10-10 napos túrát szervez.
Hagyományaink között szerepelnek a minden évben megrendezett bálok. Elsőseink köszöntésére a Gólyabál, végzős diákjaink tiszteletére a Szalagavató bál, valamint a vidám hangulatú Farsangi bál. Minden tanév kiemelkedő rendezvénysorozata a Dózsa Napok.

A 2011/2012-es tanévben hat évfolyamos, négy évfolyamos gimnáziumi osztályok (emelt óraszámú testnevelés és humán képzés), nyelvi előkészítő osztályok, és táncművészeti szakközépiskolai osztály indítását tervezzük.
Az iskolánkban választható idegen nyelvek: angol, francia, latin, német, olasz, orosz.

Az iskola tanulói nevében köszönjük a szakképzési támogatást!

3E Kereskedelmi és Szolgáltató Bt.
Alter Játék Kft.
Aquaworld
Árvi-Team Bt.
Csizmadia László (egyéni vállalkozó)
D+M Vendéglátó Kft.
Datalogic Kft.
Geo Desy Gyártó és Szolgáltató Kft.
Hungaroplakát Kft.
Inhold Pénzügyi Zrt.
Interplakát Kft.
Ködi Autó Kft.
Loggia Építőipari Kft.
Mega-Logistic Zrt.
N-Rapid Bt.
TBESZ Kft.
Ventus-953 Kft.

Dózsa György Gimnázium és Táncművészeti Szakközépiskola
1151 Budapest, Fő út 70.

Telefon/Fax: +36-1-3076423
Telefon/Fax: +36-1-3077333
Web: www.dozsa-bp.sulinet.hu
Dózsa György Gimnázium és Táncművészeti Szakközépiskola    |   1151 Budapest, Fő út 70.
 Az oldalt szolgáltatja: wlap.hu