Gimnáziumi osztályok

Négy évfolyamos: emelt óraszámú humán (magyar nyelv és irodalom valamint történelem emelt óraszámban plusz kötelező latin nyelv), emelt óraszámú testnevelés és általános tantervű csoportokat indítunk. Mindhárom csoportba a felvehtők száma 16-16-16 fő.

Felvételi: magyar nyelvből és matematikából központi írásbeli felvételi. A központi írásbelin kívül a humán képzésre irodalomból és történelemből szóbeli felvételit, testnevelés emelt óraszámú képzésre testnevelésből gyakorlati felvételi vizsgát kell tenni. Szóbeli felvételire a hozott tanulmányi eredmény, valamint a központi írásbeli felvételin elért eredmény, és a gyakorlati felvételin elért eredmények alapján csak a legjobb átlagot elérőket hívjuk be.

Felvétel: a központi írásbeli eredménye + az általános iskolai hozott eredmény + a gyakorlati felvételin elért eredmény (testnevelés) + a szóbeli felvételin elért eredmény alapján az igazgató dönt.

Nyelvi előkészítő osztályt indítunk angol, német és olasz nyelvekből. A nyelvi órák száma heti 15 óra. A felvehetők száma angol nyelvre 32 fő, német és olasz nyelvekre 16-16 fő.

Felvételi: magyar nyelvből és matematikából központi írásbeli felvételi. A választott idegen nyelvből szóbeli felvételi is van, kivétel az olasz nyelv (célzott beszélgetés). A szóbeli felvételi minden jelentkezőnek részt kell venni.

Felvétel: a központi írásbeli eredménye + az általános iskolai hozott eredmény + a szóbeli felvételin elért eredmény alapján az igazgató dönt.

Hat évfolyamos osztályokban angol, német és olasz nyelvek közül választhatnak a kisdiákok. A felvehetők száma 32 fő.

Felvételi: magyar nyelvből és matematikából központi írásbeli felvételi. Szóbeli felvételi beszélgetésre minden jelentkezőt behívunk.

Táncművészeti szakközépiskolai osztályba 16 főt tudunk felvenni.

Felvételi: magyar nyelvből és matematikából központi írásbeli felvételi. A táncművészeti szakközépiskolai képzésre gyakorlati felvételi vizsga van táncból. Szóbeli felvételire a hozott tanulmányi eredmény, valamint a központi írásbeli felvételin elért eredmény, és a gyakorlati felvételin elért eredmények alapján csak a legjobb átlagot elérőket hívjuk be.

Felvétel: a központi írásbeli eredménye + az általános iskolai hozott eredmény + a gyakorlati felvételin elért eredmény (tánc) + a szóbeli felvételin elért eredmény alapján az igazgató dönt.

A pontszámítás módja és felvételi rangsor kialakításának elvei

Az általános iskolából hozott eredmény: az általános iskola 5., 6. és 7. év végi eredmények, valamint a 8. osztály félévi eredménye alapján számított pontok. A hat évfolyamos képzésre jelentkezőknek az 5. év végi és a 6. félévi eredményét vesszük figyelembe. Öt tárgyból (magyar nyelv, magyar irodalom, idegen nyelv, történelem, matematika) az elérhető maximális pontszám: 100 pont. Összesítve 25%-ot ér.

A központi írásbelin elért eredmény anyanyelvből és matematikából, az elérhető pontszám: 100 pont. Összesítve 50%-ot ér.

A szóbeli felvételin, valamint a gyakorlati felvételin elért eredmény alapján az elérhető pontszám: 100 pont.
Összesítve 25%-ot ér.

A három részértékből elérhető maximális eredmény: 100%

Kedvezmény vagy mentesség az írásbeli vizsgán:

A felvételi jelentkezési lapon kérjük jelölni, ha kedvezményt kérnek a felvételi feladatlapok megírása kapcsán. Kedvezményt kétféleképpen adunk:

Időhosszabbítás: 45 perc helyett 60 perc áll rendelkezésre az anyanyelvi és a matematikai feladatlap megoldására.

Pontszámkettőzés: ha a tanuló határozat alapján mentesül a matematika, vagy az anyanyelv értékelése alól, a másik, megírt feladatlap pontszámát kétszerezzük.

Figyelem! Bármilyen kedvezmény kérésekor a jelentkezési laphoz mellékelni kell a kérést alátámasztó igazgatói határozatot, és/vagy a nevelési tanácsadó szakvélemény másolatát.

Rangsorolás a kiírt követelmények teljesítése alapján elért pontszámok szerint.
Ha több felvételiző azonos pontszámot ér el, a törvényi előírásoknak megfelelően a hátrányos helyzetű tanulók előnyt élveznek.
Fontosnak tartjuk a családok elkötelezettségét intézményünk iránt, így előnyt élveznek akiknek szülei vagy testvére iskolánkba járt, illetve jár. Ugyanezeket az elveket valljuk, ha belsős jelentkezés esetén alakul ki pontazonosság.

Előkészítő tanfolyamok az október 11-ei héten indulnak magyarból és matematikából hatodikos és nyolcadikos diákok számára, angol és német nyelvből nyolcadikosok részére és a tánctagozatra jelentkezőknek táncból. A tanfolyamok február közepéig tartanak (15 hét).
Jelentkezési határidő: október első és második hete. A tanfolyam díja egy tantárgy esetén 8.000 forint, két tantárgy esetén 15.000 forint, három tantárgy esetén 21.000 forint. A táncművészeti képzésre jelentkezők számára az előkészítő díja 2.000 forint/hét (heti 2x90 perc - jazz és klasszikus balett).

Szülői tájékoztató a leendő elsősök szüleinek, és az érdeklődő gyerekeknek:

2010. október 1., 17:00
2011. január 14., 17:00

Tisztelt Szülők!

Várjuk jó tanulmányi eredményt elért, jó képességű, továbbtanulni szándékozó gyermekeiket!

A Dózsa György Gimnázium és Táncművészeti Szakközépiskola tantestülete nevében

Ábri László s.k.
igazgató

Dózsa György Gimnázium és Táncművészeti Szakközépiskola    |   1151 Budapest, Fő út 70.
 Az oldalt szolgáltatja: wlap.hu